بیمه مسافرتی ایر ها

بیمه های خاص

(IRHA : IRAN HEALTH ASSISTANCE)

بیمه مسافرتی ایر ها  در واقع بیمه نامه ایست که خدمات متنوع بیمه ای را در قبال حوادث و آسیب ها و بیماری به مسافران ورودی به ایران عرضه می نماید.

در بیمه ایرها اگر شما در طول مدت اعتبار بیمه نامه تان دچار آسیب بدنی ناشی از حادثه یا بیماری شوید بیمه ایران مواردی را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

در ادامه با بیمه خانه همراه باشید تا با صفر تا صد بیمه مسافرتی ایر ها آشنا شوید.

بیمه شده: 

کلیه جهانگردان و گردشگران خارجی تحت پوشش بیمه ایران که به صورت انفرادی و یا گروهی به منظور زیارت ، سیاحت و یا سایر امور به ایران وارد می شوند .

صدمات بدنی: 

صدمات بدنی ناشی از عوامل قهری ، ناگهانی ،خارجی و قابل رویت غیر از بیماری که پس از ورود بیمه شده به ایران بروز نموده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده شود .

بیماری: 

عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که ابتلای به آن و یا آغاز و منشا آن پس از ورود به ایران بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود


بیمه مسافرتی ایر ها – مزایا :

۱- پرداخت هزینه های پزشکی :
 • پرداخت هزینه های پزشکی ، جراحی و درمان مسمومیت ها حداکثر تا سقف ۱۰/۰۰۰ یورو
 • پرداخت هزینه های پزشکی شامل هزینه های جراحی بیمه شده
 • پرداخت هزینه های فوریت های پزشکی شامل ویزیت اولیه ، خدمات تصویر برداری و آزمایشگاهی ، هزینه های دارویی ، جراحی های سرپایی ، فیزیوتراپی و انتقال مصدومان و بیماران به مراکز پزشکی مربوطه ناشی از حوادث از قبیل سوانح و مصدومیت های ناشی از رانندگی
 • پرداخت هزینه های پزشکی ناشی از مسمومیت ها از جمله مسمویت های ناشی از فاسد شدن مواد غذایی

فرانشیز : فرانشیز هزینه های پزشکی ۲۵ یورو و یا معادل ریالی آن در هر خسارت به استثنای موارد مربوط به صدمات بدنی یا بستری شدن بیمه شده حداقل به مدت ۲۴ ساعت خواهد بود.

۲- انتقال پزشکی :
 • در صورتی که بیمه شده در مدت اعتبار بیمه نامه دچار صدمات بدنی ناشی از حادثه یا بیماری ناگهانی و یا قرنطینه اجباری گردد بیمه ایران خدمات زیر را سازماندهی و هزینه های آن را پرداخت خواهد نمود.
 • پذیرش و انتقال پزشکی بیمار به نزدیک ترین مرکز درمانی مجهز یا بازگرداندن وی به کشور متبوعه خویش تحت مراقبت های پزشکی
 • پرداخت هزینه ی فوریت های پزشکی و انتقال بیمار و مصدوم به مراکز پزشکی مربوطه و نیز در صورت نیاز پذیرش و انتقال ایشان به مراکز درمانی مجهزتر از روش های مختلف قابل دسترس مثل راه های زمینی،هوایی و دریایی
۳-پشتیبانی اطلاعاتی :

در موارد فوریت های پزشکی بیمه ایران اطلاعات مورد نیاز بیمه شده از قبیل نشانی بیمارستان ها ، مراکز جراحی محدود و دیگر مراکز تخصصی جهت بیماران و مصدومان را در اختیار وی قرار داده و توصیه های لازم را ارائه خواهد کرد.

۴- بازگرداندن جسد متوفی :

در صورت فوت بیمه شده بیمه ایران تمهیدات لازم برای انتقال و یا بازگرداندن جسد را اتخاذ می نماید.

همچنین هزینه های مربوط به آماده سازی و تهیه تابوت برای انتقال جسد به نزدیک ترین فرودگاه و هزینه های مربوط به انتقال آن به محل اقامت وی در کشور متبوعش را تقبل می نماید.

۵- بازگرداندن کودکان بی سرپرست :

اگر بیمه شده بدلیل بروز حادثه  قادر به سرپرستی کودک همراه زیر ۱۵ سال خود نباشد بیمه ایران تمهیدات لازم جهت بازگرداندن کودک به کشور متبوعه را فراهم خواهد کرد.

۶- معاضدت حقوقی :

ارائه راهنمایی های لازم و معاضدت در دعاوی حقوقی و کیفری ناشی از حوادث رانندگی در طی اقامت در ایران حداکثر معادل ریالی ۲۵۰ یورو

۷- گم شدن مدارک :

در صورت گم شدن مدارک مهم مسافرتی از قبیل گذرنامه ، ویزا ، بلیط هواپیما بیمه ایران راهنمایی های لازم جهت اقدام مقتضی برای جایگزین نمودن مدارک را تقبل خواهد نمود

۸- پرداخت هزینه های انتقال همراه از کشور مبداء در شرایط ویژه :

در صورتی که بیمه شده به علت حادثه یا بیماری مشمول این بیمه نامه بیشتر از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود ،

بیمه ایران مخارج انتقال یکی از اعضای بلافصل خانواده وی از کشور محل اقامت بیمه شده را پرداخت خواهد نمود (هزینه رفت و برگشت به محل بستری شدن بیمه شده )


استثنائات بیمه مسافرتی ایر ها :

 1. بیمه گذارانی که بیشتر از ۹۲ روز متوالی در هر دوره سفر داخل ایران باشند مشمول خدمات این بیمه نامه نخواهند بود.
 2. هزینه های درمانی که بیمه شده به طور مستقیم و یا به نیابت بدون اعلام و کسب موافقت قبلی از بیمه ایران متحمل شده است مشمول تعهدات بیمه گر نمی باشد.
 3. عوارض ناشی از انرژی درمانی.
 4. عوارض ناشی از معالجات انجام یافته قبلی در کشور محل اقامت بیمه شده.
 5. موارد ناشی از اقدامات پیشگیری یا واکسیناسیون.
 6. عوارض ناشی از فیزیوتراپی ،آفتاب درمانی و درمان به منظور زیبایی ، معالجه از طریق چشمه های آب معدنی.
 7. موارد ناشی از بیماری موجود ، ابتلا مجدد به بیماری مزمن و یا ادامه ی وضعیتی که بیمه شده از آن مطلع بوده و یا برای آن تحت درمان بوده یا می باشد، دوران نقاهت جزیی از دوران بیماری محسوب میشود.
 8. موارد ناشی از جنگ ، تجاوز نظامی ،اقدام دشمن خارجی ، عملیات خصمانه (خواه جنگ اعلام شده یا نشده باشد ) یاغی گری و عملیات تروریستی.
 9. موارد ناشی از صدمات عمدی وارده به خود یا شرکت در اعمال جنایی.
 10. موارد ناشی از شرکت بیمه شده در شرط بندی حرفه ای ، مسابقات اسب دوانی ، مسابقات دوچرخه سواری و هر نوع مسابقه یا نمایش موتوری.
 11. موارد ناشی از شرکت بیمه شده در زد و خورد مگر در حالت دفاع از خود.
  .
 12. موارد ناشی از تمرینات ورزشی حرفه ای یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی و یا نمایش.
 13. مواردی که بر اثر یا به واسطه تجزیه مواد رادیو اکتیو ناشی از تشعشعات سوخت هسته ای یا مواد رادیو اکتیو سمی قابل انجار حادث شده ، یا موارد خطرزا از هر مجتمع هسته ای قابل انفجار یا هر پدیده هسته ای که مستقیما یا به طور غیر مستقیم ایجاد شده باشد.
 14. عوارض ناشی از بیماری های مزمن یا ادامه دار یا شرایطی که بیمه شده قبلا از آن آگاهی داشته و قبل از شروع دوره پوشش بیمه ای به خاطر آن تحت معالجه قرار گرفته و سبب درخواست کمک توسط بیمه شده یا نمایندگان وی گردد. (دوران نقاهت جزو دوران بیماری محسوب میشود)
 15. عوارض ناشی از بارداری در خلال سه ماه مانده به زمان مورد انتظار زایمان و یا سقط جنین اختیاری.
 16. عوارض ناشی از بیماری های روانی و جنون.
 17. عوارض ناشی از آثار جزیی و یا کلی مصرف مشروبات الکلی و داروهای روان گردان و مواد مخدر به استثنای داروهایی که تحت نظر پزشک صلاحیت دار تجویز و مصرف شده باشد.
 18. مرگ ، جراحات بدنی یا بیماری ناشی از خودکشی یا هرگونه اقدام به عمل مشابه.
 19. موارد ناشی از شرکت یا حضور در مسابقات حرفه ای ، کوه نوردی (صعود حرفه ای )،غار نوردی ، غواصی ، ورزش های زمستانی ، هوانوردی یا هرگونه پرواز به استثنای مواردی که بیمه شده به عنوان مسافر یک هواپیمای مجازکه توسط متصدی هوایی بازرگانی دارای مجوز اداره میشود یا تحت مالکیت و مدیریت یک شرکت بازرگانی قرار دارد پرواز نماید.
 20. هزینه های پزشکی مربوط به حوادث ناشی از کارهای سخت و پرخطر نظیر کارهای ساختمانی.
 21. اختلالات مادرزادی و بیماری های ناشی از آن.

نکات مهم :

آغاز پوشش این بیمه نامه همزمان با تاریخ ورود به کشور جمهوری اسلامی ایران به شرح مندرج در گذرنامه می باشد.

هزینه فسخ این بیمه نامه در صورتی که بیمه شده به دلیل عدم اخذ ویزای ایران قادر به انجام سفر خود به ایران نباشد معادل ۲ یورو و در سایر موارد ۳ یورو خواهد بود.

پرداخت خسارت در تمامی پرونده ها به ریال و یا واحد پول محلی فقط در محل وقوع حادثه و یا بروز بیماری می باشد.


دریافت امداد و خسارت از بیمه مسافرتی ایر ها:

در صورت نیاز به امداد با نزدیکترین شعبه بیمه ایران محل اقامت و یا محل وقوع حادثه تماس بگیرید.

اطلاعات لازم به ذکر عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره و تاریخ اعتبار بیمه نامه
 • شماره گذرنامه
 • آدرس
 • تلفن
 • شرح مختصری از مشکل پیش آمده
 • نوع کمک مورد نیاز
, , , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست