چرا بیمه بیکاری واریز نمیشه

اخباروبلاگ

چرا بیمه بیکاری واریز نمیشه

با توجه به آخرین اخبار سایت ایسنا تاکنون ۹۱ هزار نفر از متقاضیان مقرری بیمه بیکاری کرونا را دریافت نکرده اند.

با توجه به اطلاع رسانی ها پیشبینی می شود که طی هفته ی آینده واریزی های جاماندگان از بیمه بیکاری کرونا پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل و کسب و کارها از جمله صنوف و مشاغل خدماتی دچار آسیب شدند و این امر به بیکاری نیروهای کار شاغل در این بخشها انجامید.

دولت جهت حمایت از صنوف و کارگران سامانه‌ ثبت درخواست بیمه بیکاری را راه‌اندازی کرد تا افراد درخواست خود را در آن به ثبت رسانده و از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.

ثبت نام مشمولان و متقاضیان بیمه بیکاری کرونا در حالی انجام شد که تعدادی از کارگران و افراد بیکار شده از اسفند سال گذشته به دلایل متعددی نظیر اعلام شماره شبای اشتباه یا عدم تعلق شماره حساب مربوطه، ثبت ناقص شماره حساب یا اطلاعات شخصی موفق به ثبت نام در سامانه نشدند.

بیمه ایران – نمایندگی حیدری – کد ۲۰۷۹۱ – تهران، جنت آباد (برای مشاهده آدرس و شناره تماس کلیک کنید)

چرا بیمه بیکاری واریز نمیشه

چرا بیمه بیکاری واریز نمیشه

در این بین برخی متقاضیان نیز برای اعلام بیکاری به جای ثبت نام در سیستم، به ادارات کار یا مراکز کاریابی محل سکونت خود مراجعه کردند

که مشکلاتی را به وجود آورد و منجر به جاماندن و قرار نگرفتن نام آنها در لیست مشمولان شد.

در نهایت اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار اعلام کرد که متقاضیان بیمه بیکاری کرونا که از ابتدای خرداد ماه بیکار شده

و افرادی که بیکاری آنها از اسفند سال گذشته تاکنون استمرار یافته به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و جهت ورود به سامانه جامع روابط کار احراز هویت کنند

و پس از انجام مراحل احراز هویت به سامانه مذکور وارد شده و نوع بیکاری خود را از طریق خود اظهاری اعلام کنند.

نحوه ی دریافت خسارت بیمه ایران بدون کروکی

چه کسانی موفق به دریافت بیمه بیکاری کرونا نشده اند؟

به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، افرادی که در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند به چند دسته تقسیم می شوند:

  • برخی مقرری بیمه بیکاری که ستاد ملی مقابله با کرونا برای سه ماه متوالی اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ مصوب کرده بود را دریافت کردند.
  • گروه دوم جاماندگانی هستند که شماره موبایل آنها اشتباه بوده و یا اینکه در سامانه مربوطه ثبت نام نکردند و وزارت کار برای این افراد پیامک فرستاد تا وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را وارد یا به روز رسانی کنند.
  • گروه سوم نیز افرادی هستند که به هر دلیلی شماره حساب بانکی خود را با تاخیر در سامانه بیمه بیکاری وارد کردند که در نتیجه پیامک وزارت کار نیز با تاخیر به آنها ارسال شده است.

بر اساس آخرین آمارها، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر ـ ماه با مساعدت دولت پرداخت شده است و تاکنون ۹۱ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده اند.

چه بیمه هایی اجباری هستند؟

اگر بیکاری ادامه یابد دیگر بیمه بیکاری به ما تعلق نمی گیرد؟

وی تاکید کرد: افرادی که بیمه بیکاری دریافت کرده اند چنانچه بیکاری آنها استمرار داشته باشد برای آنها پیامک ارسال می شود ولی این عده منتظر پیامک نباشند و به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و اعلام کنند که قصد احراز هویت برای سامانه جامع روابط کار را دارند.

به گفته بابایی، چنانچه افراد یکبار احراز هویت شده باشند، دیگر نیازی به احراز هویت مجدد ندارند با همان رمز ورودی که دریافت کردند می‌تواند وارد سامانه جامع روابط کار شوند و مراحل تکمیل اطلاعات و ارائه مدارک لازم را دنبال کنند.

آنطور که رئیس گروه بیمه بیکاری امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفته در دو مرحله لیست این افراد به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و به احتمال بسیار در هفته آینده بیمه بیکاری کرونا برای ۹۱ هزار نفر از جاماندگان واریز خواهد شد.

حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث (کامل)

چرا بیمه بیکاری واریز نمیشه

به گفته وی، حدود ۱۵ هزار نفر نیز به دلیل ایراد در اطلاعاتشان موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده اند که هفته آینده لیست آنها به ادارات کار برای رفع اشکال ارجاع داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، افرادی که بعد از خرداد همچنان بر سر کار نرفته و بیکاری آنها تداوم داشته مشمول بیمه بیکاری قرار گرفته اند و سازمان تامین اجتماعی مقرری ایام کرونا را به آنها پرداخت کرده است.

البته عده ای از این افراد هنوز مقرری ماههای اسفند، فروردین و اردیبهشت را دریافت نکرده اند که پس از بررسی و رفع ایراد اطلاعات پرداختی به آنها نیز انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

محاسبه آنلاین حق بیمه

برای محاسبه آنلاین حق بیمه یا خرید بیمه نامه اینجا کلیک کنید.

, , , , , , , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست